top of page

W dzień niebo się zaśmiewa, a nocą się zagwieżdża
gwiazdy w gniazda spadają - żal będzie stąd odjeżdżać

K.I. Gałczyński
Kronika Olsztyńska

My, niegdyś Korpoludki, żyjemy na wsi warmińsko-mazurskiego Pogranicza, w Purdzie nad malowniczym i spokojnym jeziorem. Przyjechaliśmy na pole z widokiem na jezioro i las - zakochaliśmy się w tym miejscu. I tak już zostało. Na tym polu zbudowaliśmy dom, posadziliśmy drzewka, zasialiśmy kwiaty...

A pomysł związany z pszczołami stał się nie tylko naszą wielką pasją angażującą każdą wolną chwilę, ale również sposobem na życie. Prowadzimy profesjonalną pasiekę – mamy ok. 200 uli... Kto by pomyślał... Z pewnością nie nasi rodzice i przyjaciele! :)

image (9).jpg

I tak oto stworzyliśmy Zagrodę Warmińska Pszczoła i oferujemy Wam wypoczynek w jednym z 2 całorocznych domków, w miejscu gdzie ptaki o świcie wyśpiewują piękno przyrody,  a sarny i zające zaglądają przez okna do kuchni.

Dla zainteresowanych pszczelarstwem, oferujemy szkolenia i warsztaty dla Małych i Dużych w Pasiece Edukacyjnej Warmińska Pszczoła.

A tym, którym krążą po głowie "abstrakcyjne" myśli o miodku z własnego ula - instruktaż "Krok po kroku" oraz mentoring i wsparcie.
Pomożemy Wam uniknąć naszych błędów :)

a.jpg

               Otoczenie Zagrody jest zanurzone w zieleni, dotyka  lustra  wody, jest poprzecinane rzekami.
Nie są one duże, ale za to długie i kręte, snujące się po tajemniczych zakątkach, płyną pośród łąk i lasów, miejscami wpadają do mijanych jezior, wówczas pozostają w ich cieniu, ale wypływają i w dalszym ciągu są niezwykle piękne. 

           Miejscowi lubią ubarwiać anegdotę o stworzeniu tego regionu. Kiedy Pan Bóg, zmęczony tworzeniem świata, uznał, że dzieło jest skończone, nie krył swego nad nim zachwytu i ucałował Ziemię.
Tam, gdzie utrudzony Stwórca położył swe spragnione ochłody usta, leżały ukształtowane przed chwilą Mazury, z Krainą Tysiąca Jezior. Dodajmy, że odcisk sympatii Wszechmogącego objął również urodziwą Warmię. Region, pretendujący do grona Nowych Siedmiu Cudów Natury, czeka cierpliwie na odkrycie.

              Nasze Gospodarstwo znajduje się na Pograniczu - mieszkamy na Warmii, spacerujemy po Mazurach.

Proponujemy Wam:

image (1).jpg
20190725_121201.jpg
bottom of page