W dzień niebo się zaśmiewa, a nocą się zagwieżdża
gwiazdy w gniazda spadają - żal będzie stąd odjeżdżać

K.I. Gałczyński
„Kronika Olsztyńska”

 

            Otoczenie naszej Zagrody to cicha ziemia, gdzie czas płynie niespiesznym rytmem, gdzie można znaleźć wytchnienie od szalonego tempa życia we współczesnym świecie. Jezioro Purdy przy naszym domu, jest dla nieba ogromnym zwierciadłem, w którym przegląda się od wieków.

Proponujemy Wam wędrówki po niezwykłych zakątkach regionu.
Nad jeziorami, w głębi puszcz i starych lasów, wśród tajemniczych zabytków przeszłości można przeżywać spotkania z naturą, a także poznawać miejsca i wydarzenia o niecodziennym klimacie.                                                                                              
          

        Historia Warmii i Mazur tworzona była przez różne ludy i narody. Mamy nadzieję, że skłonimy Was do własnych poszukiwań, a rozbudzona ciekawość i wyobraźnia zachęci do odbycia niezwykłych podróży.
Na swych nowych odkrywców czeka skarbiec przepięknej przyrody z niespotykaną symfonią dźwięków, barw i niezwykłych atrakcji.

           Otoczenie Zagrody jest zanurzone w zieleni, dotyka  lustra  wody, jest poprzecinane rzekami.
Nie są one duże, ale za to długie i kręte, snujące się po tajemniczych zakątkach, płyną pośród łąk i lasów, miejscami wpadają do mijanych jezior, wówczas pozostają w ich cieniu, ale wypływają i w dalszym ciągu są niezwykle piękne. 

           Miejscowi lubią ubarwiać anegdotę o stworzeniu tego regionu. Kiedy Pan Bóg, zmęczony tworzeniem świata, uznał, że dzieło jest skończone, nie krył swego nad nim zachwytu i ucałował Ziemię.
Tam, gdzie utrudzony Stwórca położył swe spragnione ochłody usta, leżały ukształtowane przed chwilą Mazury, z Krainą Tysiąca Jezior. Dodajmy, że odcisk sympatii Wszechmogącego objął również urodziwą Warmię. Region, pretendujący do grona Nowych Siedmiu Cudów Natury, czeka cierpliwie na odkrycie.

              Nasze Gospodarstwo znajduje się na Pograniczu - mieszkamy na Warmii, spacerujemy po Mazurach.

Proponujemy Wam:

Warmińska Pszczoła
Kasia i Andrzej Maziec
11-030 Purda 124a
woj. warmińsko-mazurskie
warminska.pszczola@wp.pl

Kasia 660-537-999

Andrzej 505-233-582

  • Facebook